אנג'לה – עיסויים רפואיים בבאר שבע

עיסוי נגד מיגרנה, איך, למה וכמה?

מיגרנה

כאב ראש, היא אחת התופעות השכיחות של מאה ה-21. בשביל להתגבר על כאבי ראש, אנשים לוקחים תרופות במינונים גבוהים וממשיכים את החיים כסדרם. אפשר לציין כמה מוקדים סביבתיים, אשר גורמות להיווצרותם של אותם כאבי עזים וסבל: מתח נפשי, עישון, צריכת אלכוהול, חוסר שינה.
אם זה מתלווה בבחילות, הפרעות ריכוז, רגישות יתרה לאור – רוב הסיכוים שאנחנו מדברים על מיגרנה.
למרות שמחלה זאת מוכרת כבר מלפני אלפי שנים, היא עדיין לא נחקרה במלאה.

בשנת 1988 הוגדרו תסמינים של מיגרנה:

התקף, בדרך כלל, מופיע פתאומי, למעשה אין באפשרותנו למנוע אותו. תופעה שמעידה על התקרבותו- שלב ה"אאורה". זה סוג של  הפרעת ראייה הכוללת לרוב את הבזקי אור לבנים חסרי צורה או נקודת שחורות, ראייה מעורפלת כאילו שמסתכלים דרך עשן או זכוכית. כמוכן יכולים להופיע הפרעות דיבור והזיות. התופעה מתרחשת כתוצאה מכיווץ כלי דם ומשיבוש הספקת דם למוח.

גורמי סיכון העיקריים להתפתחות מיגרנה:

חשוב להיפטר מהרגלים רעים:

כדי למצוא את הסיבה המדויקת לכאב ראש, מומלץ לפנות למומחה. הציגו את התלונות שלכם, תענו לשאלות של רופאים והם יעשו את האבחנה הנכונה.

 

הטיפול בבעיית המיגרנה

מעבר לטיפול קונבנציונלי בעזרת תרופות, עיסוי הוכיח את יעילותו בריפוי מיגרנה. לא מדובר אך ורק בעיסוי ראש, כפי שידוע כל חלקי גוף האדם קשורים זה אחר זה, וכיוצא מכך הפרעה באיבר אחד עלולה להשפיע לתפקודם התקינה של חלקים אחרים של מערכות הגוף. עיסוי ראש משפר תפקודו של מוח ומוטיב להרגשה כללית. העיסוי מתבצע באזור ראש וצוואר.

יתרונות העיסוי:

ישנם גם שיטוח מגוונות של עיסוי עצמי. אך עיסוי שנעשה ע"י מעסה הרבה יותר יעיל. יש קושי רב להשתחרר ולהרפות שרירים בזמן עשיית עיסוי עצמי.
חשוב לזכור, רק עיסוי איכותי, שמתבצע ע"י אנשי מקצוע, מסוגל להתמודד עם הכאב. טיפול לא מקצועי אף יכול להחמיר את מצב הבריאותי, לגרום ללחץ והתחזקות הכאב.
מומלץ להתחיל עיסוי מצוואר, למתוח את החלק האחורי וקדמי, ומשם לגלוש לראש. נהוג להתחיל מהצוואר מכיוון שלעתים קרובות מיגרנוה נוצרות עקב אוסטאוכונדריטיס צוואר. במידה והכאב נוצר כתוצאה ממתח, כמו עיוות שרירי העיניים בשל סכסוך עם סובבים, תזדקקו לעיסוי מיוחד.
אקופרסורה או דיקור ללא מחטים- אחד העיסויים הפופולריים, משתמש בטכניקת לחיצות באמצעות אצבעות. השיטה נשענת על מחקרים עתיקים של המזרח על אנרגיית החיים.

טכניקות דיקור ללא מחטים:

עיסוי קלאסי כמוכן יעיל נגד מיגרנה:

הטיפול לא גורם לכאב, אחרת לא תהיה תוצאה.
כפי שצוין קודם, רק מעסה מנוסה יוכל להמליץ הטיפול המתאים עבורכם.
עיסוי נגד מיגרנה -שיטת טיפול מהירה, יעילה וזמינה, עוזרת להיפתר מהכאב ולמנוע התפתחות פתולוגיות.

Exit mobile version